Hakkımızda

Son teknoloji ekipmanlar ve alanında uzman hekimlerle hizmet veriyor, petilerinizin sağlığını ve sizlerinse endişelerinizi önemsiyoruz.

İletişim

@2020 Aydos Veteriner Kliniği

Yoğun Bakım

Dostlarınız

Güvenilir Ellerde

Bilindiği üzere bazı cerrahi müdahaleler öncesinde anestezi uygulanmaktadır, bu durum evcil hayvanlarımız içinde geçerlidir.  Anestezi; sevimli dostlarımızın cerrahi operasyon sırasında yaşam fonksiyonlarını ve aynı zamanda mevcut sağlık durumuna zarar vermeden ağrı eşiğini sıfır noktasına indirerek derin uyku haline geçirilmesi demektir. 

Cerrahi operasyonun başarılı sonuçlanması eş zamanlı olarak doğru anestezi uygulanmasıyla bağlantılıdır. Nitekim küçük dostumuzun cerrahi müdahale sırasında hiçbir şekilde acı veya ağrı hissetmemesi demek hekiminde operasyonu sorunsuz olarak tamamlayacağı anlamına gelmektedir.

Anestezinin doğru şekilde uygulanması ise en önemli detaydır. Protokollere uygun yapılamayan anestezi; hastanın operasyon sonrası uyanma sürecini ve hatta operasyondan sonra kalıcı veya geçici farklı sağlık sorunlarına sebebiyet verebilmektedir. Kliniğimizde anestezi öncesinde mutlaka belirli tetkikler yapılarak hastamızın genel sağlık durumuna bakılır. Bu tetkikler yapılacak olan cerrahi müdahalenin türüne, hastamızın yaşına, geçmişte geçirdiği sağlık sorunlarına ve mevcuttaki sağlık sorunlarına paralel değişkenlikler gösterebilmektedir. Gerekli ön tetkiklerin tamamı yapıldıktan sonra hastaya uygun şekilde anestezi uygulanır.